Резултати от Националния поетически конкурс "В полите на Витоша"
Приключи работата на журито по оценяване на творбите, участвали в Националния поетически конкурс "В полите на Витоша", организиран от Столичната община. Постъпилите над 300 стихотворения бяха оценени от жури в състав Атанас Капралов, Петя Йотова, Димитрина Кюркчиева и Иван Есенски.
Отличените са:
ПЪРВА НАГРАДА – Диана Славчева Фортунова за стихотворението "По ябълково време"
ВТОРА НАГРАДА – Галина Иванова Димитрова за стихотворението "Балада в 50 стиха"
ТРЕТА НАГРАДА – Стефан Ганчев Минчев за стихотворението "Север срещу юг/ изток срещу запад"
НАГРАДА ЗА МЛАД АВТОР – Симеон Христов Иванов за стихотворението "Имам небе под кожата"
ОТЛИЧИЯ:
Ради Стефанов Радев – за стихотворението "Безпилотно"
Ненчо Илиев Добрев – за стихотворението "Няма завръщане"
Наградите ще бъдат връчени през март, ще бъде представен и алманах с отличените творби.