Резултати от Националния поетически конкурс "В полите на Витоша"

Приключи работата на журито по оценяване на творбите, участвали в Националния поетически конкурс "В полите на Витоша", организиран от Столичната община. Постъпилите над 300 стихотворения бяха оценени от жури в състав Атанас Капралов, Петя Йотова, Димитрина Кюркчиева и Иван Есенски.

Отличените са:

ПЪРВА НАГРАДА – Диана Славчева Фортунова за стихотворението "По ябълково време"

ВТОРА НАГРАДА – Галина Иванова Димитрова за стихотворението "Балада в 50 стиха"

ТРЕТА НАГРАДА – Стефан Ганчев Минчев за стихотворението "Север срещу юг/ изток срещу запад"

НАГРАДА ЗА МЛАД АВТОР – Симеон Христов Иванов за стихотворението "Имам небе под кожата"

ОТЛИЧИЯ:

Ради Стефанов Радев – за стихотворението "Безпилотно"

Ненчо Илиев Добрев – за стихотворението "Няма завръщане"

Наградите ще бъдат връчени през март, ще бъде представен и алманах с отличените творби.

Моля почакайте...