Резултати от 11-ото издание на Националния конкурс за детска авторска приказка „Ще ти разкажа приказка”

Приключи работата на журито по оценяване на творбите, участвали в единадесетото издание на Националния конкурс за детска авторска приказка "Ще ти разкажа приказка". В надпреварата се включиха 287 участници от цялата страна в двете възрастови групи: 9-12 години и 13-15 години. Конкурсът е част от Календара на културните събития на Столична община и се организира от дирекция "Култура".

Журито беше в състав:

Председател: Георги Константинов - поет, писател, гл. редактор на сп. "Пламък", автор на произведения за деца, член на Съюза на българските писатели.

Членове: Станислав Георгиев - старши експерт по литература в Регионално управление на образованието - София-град, Петя Йотова - поетеса, член на Съюза на българските писатели, Биляна Балева – юрисконсулт на дирекция "Култура", Нели Горанова – главен експерт в Дирекция "Култура". 

Връчването на наградите от конкурса ще се състои на 6 юни 2022 г. (понеделник) от 16:00 часа в кино "Кабана" в парка пред НДК. Ще бъде издаден илюстрован сборник с отличените творби.

Възрастова група 9 - 12 години

Първа награда – Мия Янчева Иванова – 9. ОУ "Веселин Ханчев" – Стара Загора, за  приказката „Кой и как" – получава лаптоп;

Втора  награда – Николай Хаджистойчев – ОУ „Елисавета Багряна” – Сливен, за приказката "Изхвърли златната лъжица" – получава таблет;

Трета награда – Матей Георгиев Георгиев – ОУ „Иван Вазов“ – Харманли, за приказката "Кактусово село" – получава таблет;

Отличия:

Книги получават:

Ели Светлинова Стоянова – 129. ОУ „Антим I“ – София, за приказката  „Кратка морска история”;

Симона Михайлова Бозгунова – 22. СЕУ „Г. С. Раковски“ – София, за приказката „Островът, който го няма на нито една карта”;

Кристина Мирославова Христова – СУ „Христо Ботев“ – Враца, за приказката „Най-мъдрото решение”;

Борис Пламенов Пенков – 121. СУ „Георги Измирлиев“  – София, за приказката „Некадърната вещица“; 

Боряна Станиславова Божанова – 43. ОУ „Христо Смирненски“ – София за приказката „Шест вида страх“; 

Никола Коев – 145. ОУ „Симеон Радев“ – София за „Приказка за ламсишката”;  

Магдалена Заркова – 129. ОУ „Антим I“ – София за приказката „Вълшебната гора”;

Атанас Бранчев – ОДК „Св. Иван Рилски”, клуб „Светлини сред сенките“ – Казанлък,  за приказката „Петте петлета и кафявото  яйце”;  

Йосиф Венелинов Шурелов – 20.  ОУ – София, за „Приказка за края на света“;

Специално отличие:

Текст на IV корица на сборника с наградените творби и книга – Любов Веселинова Ангелова – ЧОУ „Проф. д-р Васил Златарски ” – София за „Ще ти разкажа приказка”.

 

Възрастова група 13 - 15 години

Първа награда – Сава Валентинов Георгиев – ЛК „Касталия” при ЦПЛР – ОДК – Варна за приказката „Желязо“ – получава лаптоп; 

Втора награда – Ивайла Ивайлова Младенова – ОУ ,,Любен Каравелов” – Попово, за приказката „Изгаряща любов“ – получава таблет;

Втора награда – Симона Василева – ППМГ „Добри Чинтулов” – Сливен за  приказката „Галена Богданка - Герданка“ – получава таблет;

Трета награда – не се присъжда;

Отличия:

Книги получават:

Александър Асенов Александров – СУ „Козма Тричков“ – Врацаq за приказката „Човекът, който говорел само истината”;

Румяна Кирилова Иванова – ПГРЕ „Г. С. Раковски“ – Бургас, за приказката „Октоподът, който си намери приятели“;

Моника Деянова Недкова – клуб „ Млад  приятел на книгата“ при НЧ „Съзнание - 1894“ – с. Асеновци, община Левски, област Плевен, за приказката „Бунтът на цветята”;

Емили Василева Сиклунова – 55. СУ ,,Петко Каравелов" – София, за приказката „Във всеки има добро”;

Анжела Михайлова Стоянова – ОУ „Любен Каравелов“ – Попово, за приказката „Мързелът срещу любовта”;

Елена Николаева Дякова – Пета езикова гиманзия – Варна, за приказката „Раната в сърцето”;

Геновева Трифонова – клуб „Светлини сред сенките“ – ОДК „Св. Иван Рилски“ – Казанлък, за приказката „Добро дело на село”.

 

Моля почакайте...