-
Дом на културата "Средец": "Съучениците" – концерт и откриване на цикъла "Остров на музиката"
На 6 юни от 18.30 ч. в концертната зала на Общински културен институт Дом на културата "Средец" е началото на нов концертен формат – "Съучениците", който среща публиката с изтъкнати български музиканти, свързани от общия си професионален път и дългогодишни приятелства.
В първото издание участват Христо Добринов – флейта, Дорина Марков и Йордан Димитров – цигулка, Рада Хаджикостова – виола, Теодора Атанасова – виолончело и Димитър Иванов – контрабас.
Концертът поставя началото на цикъла "Остров на музиката" и представя музикален разказ, изграден от артисти с впечатляваща международна биография и общ творчески език.
Билети се продават на касата на Дом на културата "Средец" и в мрежата на Eventim.