Галерия на открито: Фотографска изложба "Вече съм вкъщи" насърчава отговорното отношение към животните и осиновяването на кучета от приюти
От 11 до 22 май в Галерията на открито на Столичната община в градина "Кристал" Общинско предприятие "Екоравновесие" и дирекция "Спорт и младежки дейности" на Столичната община представят фотоизложбата "Вече съм вкъщи".
Инициативата е насочена към насърчаване на отговорното осиновяване на кучета от общинските приюти в София и поставя акцент върху преобразяващата сила на връзката между човека и неговия нов четириног приятел.
Експозицията представя 24 портрета и 12 реални истории на осиновени кучета и техните стопани. Чрез фотографиите и личните разкази проектът подчертава, че осиновяването е дългосрочен ангажимент, но и възможност за пълноценен живот както за животните, така и за хората, които ги приемат в домовете си. Проектът се реализира от дирекция "Спорт и младежки дейности" на Столична община, ОП "Екоравновесие", сдружение "Бандата на 1500-те" и фотографския проект "Етюд-и-те на София". Автор на фотографиите е Иван Шишиев.
"Вече съм вкъщи" е част от кампанията "БезДОМен или ДОМашен? Ключът е в теб!", която насърчава отговорното отношение към животните, осиновяването и грижата за безстопанствените кучета. Сред героите в изложбата са Тами, Берен, Боби, Джек, Амбър, Пипа, Жаки, Съли, Лешник, Бишкота, Кайра и Данте – кучета, преминали през общинските приюти, които днес вече имат свой дом и семейство.